top of page

Classical music

 

MUZYKA KLASYCZNA W TELEWIZJI JAZZ.HD

"KLASYKA W NIEDZIELĘ"-muzyka klasyczna tylko w niedzielę o niektórych porach.

Arthur International Music Festival 亚瑟国际音乐节

Koncerty laureatów II Warmińskiego Konkursu Chopinowskiego dla Dzieci i Młodzieży w Lidzbarku Warmińskim w zabytkowym parku Domu Pracy Twórczej w Radziejowicach

Warmiński Konkurs Chopinowski Dzieci i Młodzieży to stosunkowo nowe i jednocześnie niezwykle ważne artystyczne wydarzenie na kulturalnej mapie Polski, którego organizatorem jest Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Lidzbarku Warmińskim. Konkurs skierowany jest do najbardziej uzdolnionych uczniów szkół muzycznych I stopnia w Polsce, a jego celem jest promowanie najmłodszych pianistycznych talentów krzewiąc jednocześnie wybitną twórczość Fryderyka Chopina. Laureaci tegorocznej drugiej edycji konkursu wystąpią w DPT w Radziejowicach, który był partnerem artystycznym organizatora konkursu.

KONCERT TRE-VOCI

W BAZYLICE NA POLACH LEGNICKICH

Przed zebraną w świątyni publicznością wystąpiła grupa Tre Voci, czyli trzech tenorów nowej generacji: Wojciech Sokolnicki, Mikołaj Adamczak i Miłosz Gałaj.

Witam wszystkich i cieszę się, że mogę was gościć. Tym koncertem chcemy upamiętnić kolejną rocznicę śmierci Henryka Pobożnego, a także wyrazić wdzięczność wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomagali i pomagają podczas trwającej pandemii. Mówi się, że marzenia się spełniają. Moim marzeniem było, aby ci wspaniali ludzie z zespołu Tre Voci zaśpiewali w naszej bazylice. I tak się stało. Dzisiaj są tu z nami. Zapraszam do wysłuchania koncertu i wsłuchania się w piękne treści, które podczas występu przekażą nam artyści – mówił ks. Włodzimierz Gucwa, proboszcz parafii.

Podczas blisko dwugodzinnego koncertu wybrzmiały światowe hity muzyki rozrywkowej i filmowej w nowych aranżacjach. Publiczność wysłuchała m.in.: Hallelujah Leonarda Cohena, utworów z filmu pt. Ojciec chrzestny, My way z repertuaru Franka Sinatry, czy Time to say goodbye Andrea Bocellego. Nie mogło zabrakło utworu w języku polskim, a była to piosenka Zbigniewa Wodeckiego Lubię wracać tam, gdzie byłem.

TELEDYSKI

MUZYKA KLASYCZNA JEST STAŁA W WYBRANYCH BLOKACH MUZYCZNYCH TELEWIZJI JAZZOWEJ

  • Facebook
bottom of page