top of page

PATRONATY PŁYTOWE

SWOSZA "PUŁAPKI"

Foto-2.jpg

„Płyta zawiera piosenki z tekstami Swoszy, Jana Kaczyńskiego, Zbigniewa Matyjaszczyka. Ich główny przekaz to męski punkt widzenia. Prawdziwe męskie granie. Tytuł płyty „Pułapki”, nawiązuje do zagrożeń jakie czyhają na faceta. To namiętności takie jak: kobiety, alkohol, seks, hazard i wszystko to co im towarzyszy. Większość kompozycji Swoszy oparta na bluesie z lekką tutką jazzową. To wynik zamiłowania twórcy do Amerykańskiego jazzu lat dwudziestych, trzydziestych, gdzie instrumenty dęte wiodły prymat. Autor jest w kontrze do współczesnej dominacji gitary, tworząc jedynie tło i inspirację dla brzmienia trąbki, kornetu czy saksofonu.

Polecam na nastrojowe wieczory przy lampce wina.

Impulsem do nagrania płyty było spotkanie dwóch muzyków Janusza Swoszy Swoszowskiego – gitarzysty, kompozytora i Jarosława Spałka – kornecisty. Liczne kontakty Jarka w środowisku jazzowym pozwoliły na zaproszenie do nagrań wielu znamienitych muzyków.”

Muzycy:

Swosza – wokal, gitary, harmonijka ustna, Jarosław Spałek – kornet 

Robert Murakowski – trąbka, Jerzy Główczewski – saksofon altowy

Arek Kaliński – saksofon tenorowy, Grzegorz Kapołka – gitary, Adam Snopek – fortepian, Krzysztof Hajduga – trąbka, Grzegorz Pytlik – puzon, Michał Jaros – kontrabas, Arek Skolik – perkusja, Magdalena Krzywda – wokalizy, chórki

Jarosław Spałek – chórki

ANIA MICHAŁOWSKA "BACK TO THE TREES"

foto Ania 2web.JPG

Back to the trees to niezwykle intymny projekt. To muzyczna podróż z gwarancją utulenia, której motywem przewodnim jest przynależność do świata i zarazem fascynacja nim. Jest to prawdziwa opowieść o przemianie. Album w treści odnosi się do poszukiwania siebie w kontekście natury. Jest powrotem do pierwotnych odczuć i poszukiwaniem swej drogi. Przekazuję w niej, poprzez muzykę własne spojrzenie na siłę kobiecości. Płyta jest esencją dojrzewania i odkrywania siebie poprzez przeglądanie się w naturze i innych ludziach. Jest odnalezieniem energii i źródła mocy wewnętrznej w siostrzeństwie, głębią doświadczeń wynikających z wielopłaszczyznowych relacji i pozostawieniem pewnej prawdy, że wszyscy mamy tak samo, pragniemy tego samego - czułości, szczerości i prawdy w życiu, jednocześnie bardzo się tego bojąc. Wyrażona jest też w utworach wdzięczność za pewną odkrytą dla mnie prawdę: „Mogę tu być i mogę być tym kim jestem”. 

Do tej niezwykłej podróży zaprosiłam wybitnych artystów ze świata jazzowego: AGĘ DERLAK, OLĘ TRZASKĘ, MICHAŁA IWANKA, ANDRZEJA ŚWIĘSA, SEBASTIANA KUCHCZYŃSKIEGO, MICHAŁA TOMASZCZYKA, MICHAŁA ZABORSKIEGO i JAKUBA KOTYNIĘ. Wyżej wymienieni artyści to gwarancja jakości. Na płycie płyną oni ze mną we wspólnej przygodzie, bawiąc się muzyką. Piosenki o charakterze jazzowym, new soulowym, przeplatane formami improwizowanymi, odbiegają od ściśle wykutych ram jazzu i typowego śpiewu, ale wszystko to służyć ma wyrażeniu autentycznych uczuć i emocji.

THE SOUND PACK "ŻYJ KOLOROWO"

Plakat.jpg

 To przedsięwzięcie ukazujące piękno rodzimych utworów wpisujących się w nurt polskiej muzyki jazzowej. Tytuły takie jak; „Pod papugami”, „Jej portret”, Żyj kolorowo”, „Czterdziestolatek” czy „Wojna domowa” wpasowują się w ten kanon i są znane w zasadzie wszystkim. Odsłona takiego repertuaru wykonywanego przez jazzowy kwartet wokalny jest swoistego rodzaju novum, a dodając do tego charakterystyczne brzmienie tria z organami Hammonda, tworzy tym bardziej ciekawy projekt. Do przedsięwzięcia grupa THE SOUND PACK zaprosiła znakomity zespół YAROSH ORGAN TRIO. Efektem podjęcia współpracy jest nagranie wspólnego albumu, którego premiera odbędzie się wiosną 2023 roku

SEMIOTIC QUINTET "KUBIZM"

_MG_4054.jpg

Kwintet powstał w 2018 roku z inicjatywy gitarzysty i kompozytora Pawła Mańki. Członkowie zespołu poznali się podczas wspólnego studiowania na Wydziale Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. W roku 2020 kwintet zajął III miejsce na konkursie Jazz Juniors oraz otrzymał nagrodę indywidualną ufundowaną przez Związek Artystów Wykonawców STOART na 56. Konkursie na Indywidualność Jazzową festiwalu Jazz nad Odrą. Na początku roku 2021 zespół został także laureatem programu „Jazzowy Debiut Fonograficzny”. Debiutancki album grupy ukaże się w lipcu nakładem wytwórni SJ Records. Nazwa zespołu nawiązuje do semiotyki – ogólnej teorii znaku. Opisuje ona naturę komunikacji, która jest kluczowa dla muzyki improwizowanej. Repertuar kwintetu składa się z kompozycji lidera, które łączą elementy precyzyjnie planowane ze spontaniczną lub selektywnie ograniczoną improwizacją. Wpływy muzyczne grupy obejmują amerykańską i europejską scenę jazzową oraz współczesną muzykę klasyczną.

  • Facebook
bottom of page